• В даному каталозі зібрані різнотематичні зразки Проектів та Виробів відповідно до базової програми Трудового навчання та Технології; Банк ідей; Методи проектування; Цікаві ідеї з всього світу
  • В даному каталозі зібрані різнотематичні зразки Проектів та Виробів відповідно до базової програми Трудового навчання та Технології; Банк ідей; Методи проектування; Цікаві ідеї з всього світу
  • В даному каталозі зібрані різнотематичні зразки Проектів та Виробів відповідно до базової програми Трудового навчання та Технології; Банк ідей; Методи проектування; Цікаві ідеї з всього світу
TECHNOSPACE ПРОЕКТИ ТА ВИРОБИ Вироби 5 клас Базові вироби :: :: ::      

     Виріб "Бумеранг" - проста річ, іграшка, яку з легкістю можуть виготовити учні 5-х класів на початку вивчення базового модулю та роботи з фанерою. Кейс-блок виробу містить: проект, 3D-модель в Kompas3D та Solidworks, динамічне креслення, карту операцій розмічання, технологічну карту, банк ідей.

Автор:Сущик М.М. :: Розмістив:SS-18 об 22:57 - 04.02.2016 :: TIME-ID: 1454615849

     Виріб складається з 1 деталі. Конструкційні матеріали (КМ) для виготовлення: фанера, клеєне ДВП, деревина s=6..12 мм; можлива заміна КМ на: електрон, алюміній, органічне скло, полікарбонат, пластик – в разі виконання проекту в 7-11 класах.


ПРО БУМЕРАНГ

     Бумера́нг — різновид дерев'яної метальної палиці. У минулому — бойова і мисливська зброя в Давньому Єгипті, Південній Індії, Південно-Східної Азії. В австралійських аборигенів поширені бумеранги, що повертаються, які являють собою вигнуту пластину з нижньою плоскою поверхнею і верхньою — випуклою. Нині бумеранг використовується для відточування спритності рук і просто для розваги.
     Бумеранг широко відомий у силу своєї властивості повертатися назад, до місця, з якого був зроблений кидок. Насправді ця властивість притаманна далеко не всім бумерангам та й реалізується вона тільки при належному вмінні і з неодмінним урахуванням сили і напряму вітру.
     Судячи з розкопок, аналоги бумеранга були відомі багатьом народам. Цілком можливо, що в Австралії вони збереглися тільки тому, що там не був винайдений лук — набагато більш ефективна зброя полювання і війни.
     Найперші бойові бумеранги, що не повертаються з'явилися 10000 років тому. В основному бумеранги виготовлялися з дерева або кісток великих тварин. Вони були дуже важкими і товстими, але тим не менш дальність польоту становила 180 метрів. У наші дні такими знаряддями користуються деякі африканські та індійські племена. Його довжина майже метр, а кут вигину ширший. При правильному кидку бумеранг летить практично паралельно землі і досягає цілі на відстані в 200 метрів.


ЧОМУ БУМЕРАНГ ЛІТАЄ І ПОВЕРТАЄТЬСЯ?

     Під час польоту бумеранг виконує декілька простих рухів, що одночасно дозволяють йому триматись в повітрі, зберігати напрямок польоту та за певних умов виконати поворот і повернення до місця запуску.
     Для того, щоб зрозуміти, що тримає бумеранг в повітрі розріжемо його 3D-модель на декілька частин, як показано на малюнку нижче. Ми помічаємо, що в зоні розрізу  її вигляд нагадує краплину води, саме ця форма під час руху тіла вперед дозволяє створити над собою низький тиск повітря, ніби в пилосмоці, а отже поверхня тіла буде намагатись піднятись вгору. Сила, яка виникла F1 та F2 називається підйомною – саме вона тримає бумеранг в повітрі під час польоту, руху вперед.

     Оскільки бумеранг обертається – то одна його сторона рухається на зустріч повітрю швидше, а інша повільніше, що збільшує силу F1 та зменшує F2 – це призводить до відхилення бумерангу в сторону меншої сили під час руху – саме це і змушує бумеранг повертатися, а саме обертання, ніби в дзиґи – зберігає напрямок польоту.
     Розріз бумеранга називають – профілем. Профілі зустрічаються не тільки в бумерангах, але й у більшості літальних апаратів та моторних човнів, кораблів, тощо. На малюнку нижче зображено різними кольорами тиск повітря на крило літака, в зоні найнижчого тиску його колір темно-синій. Підйомна сила дозволяє також триматись в повітрі літакам, гелікоптерам, екранопланам, автожирам під час руху вперед, або обертання.
     Підйомна сила також знайшла своє місце у суднобудуванні, та дозволила робити кораблі на підводних крилах, що здатні в декілька разів швидше рухатись за теплоходи, лайнери, тощо.


ЗАПУСК БУМЕРАНГА

     Бумеранг - метальний снаряд і запускати його в людних місцях не можна. Найкраще місце для запуску бумеранга - це поле, або луг з радіусом від центру 40 - 60 метрів. У міських умовах може підійти футбольний стадіон.
   1. Захоплення бумеранга. Поверхня бумеранга з одного боку опукла, а з іншого плоска. Опукла сторона - лицьова і на ній розташовується основний малюнок. Тримати бумеранг слід так, щоб великий палець руки кожного разу лежав на лицьовій стороні. Таким чином, бумеранг завжди  буде обернений до Вас своїм «обличчям». Можна брати бумеранг «крилом назад», а можна і «крилом вперед». (великий палець завжди на лицьовій)
   2. Нахил в руці бумеранга Найпоширеніша помилка - запустити бумеранг так, як працюють серпом (зрізають траву). Так тримати бумеранг не правильно. Бумеранг необхідно кидати майже перпендикулярно (під прямим кутом) до лінії горизонту, з невеликим нахилом вправо від уявного перпендикуляра. Максимальний кут нахилу під яким можна кидати бумеранг 45 градусів. При більшому куті нахилу бумеранг злітає різко вгору, а потім пікірує на землю. Повернення бумеранга в цьому випадку не буде. Тому важливо тримати руку правильно.
   3. Кидок бумеранга. Кидок повинен бути сильним. Бумерангу необхідна сила не тільки щоб відлетіти від Вас, а й на таку ж відстань, щоб повернутися. Тим більше мова йде про справжні дерев'яних бумеранга, а не про іграшкових пластикових моделях. Напрямок кидка - прямо перед собою. Орієнтир - лінія горизонту. Занадто вгору намагатися кидати не слід. Вилетівши з руки бумеранг сам виходить на потрібну висоту.
   4. Закрутка бумеранга Закрутка допоможе вам, якщо ви кидаєте з великою і достатньою силою, але бумеранг все одно летить мляво - не крутиться. Спочатку таке буває. Бумеранг в польоті повинен закрутитися так швидко, як виглядає пропелер - всі лопаті зливаються в коло. Для того, щоб добитися максимальної закрутки - бумеранг не повинен занадто глибоко сидіти у вашому кулаці. Отже ви розмахується, кидаєте, але в останній момент не відпускаєте до кінця руку, а різко якби стопорити її, відсмикуєте. Цей рух в точності нагадує «струшування градусника». Для бумеранга такий трюк спрацьовує на кшталт ефекту «підсічки», «підніжки», від чого він «спотикається» і починає «стрімголов» відлітати.
   5. Вплив Вітру при кидку. Поведінка вітру в польових умовах враховують перш за все. Коли бумеранг піднімається в повітря, то він, повністю залежить від повітряних потоків. Якщо вітер дуже сильний і поривчастий - краще не експериментувати зовсім і дочекатися спокійній погоди. Тому чим тихіше вітер - тим краще. Правило таке: направляти кидок слід завжди назустріч і трохи правіше до руху вітру. У цьому випадку вітер буде допомагати бумерангу повертатися. Вітер впливає на точність повернення.


КРЕСЛЕННЯ ВИРОБУБАНК ІДЕЙ


 

Author-site: http://technospace.at.ua
Author-mail:
ТЕГИ: проект, 5 клас, Бумеранг, Базові вироби, Фанера
497
0
6
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
1